חיפוש
  • הדמיות אדריכליות - lotus 3d design סטודיו

הדמיות אדריכליות - מה בעצם המושג הזה אומר?

עודכן: 8 באוק׳ 2020

מעט הקדמה...תחום ההדמיות, תחום התלת מימד התפתח מאוד בשנים האחרונות. תחום זה תפס תאוצה בשל התפתחות הטכנולוגיה, התפתחות תוכנות חדשות ומנועי רינדור מתקדמים וחדשניים. קיימים מספר סוגים של הדמיות במגוון תחומים: תחום התעשייה, תחום הרפואה. אנחנו כמובן נתמקד בהדמיות מתחום הנדל"ן הנקראות הדמיות אדריכליות.


הדמיות אדריכליות - הגדרה

הדמיות אדריכליות קודם כל- הן אומנות. הדמיה אדריכלית פירושה, יצירת תמונה המציגה את התכנון האדריכלי. מטרת ההדמיה היא להנגיש את השרטוט לצורה ויזואלית, ממוחשבת ופשוטה להבנה. הדמיות מאפשרות לקבל תמונה ריאליסטית של בניינים, דירות, בתים וחללים שונים. קיימים מספר סוגים של הדמיות: הדמיות חוץ - הדמיה המציגה את המבנה החיצוני וסביבתו, כדוגמת: בניין, וילה וכו'. הדמיות פנים - הדמיה המציגה את פנים המבנה, כדוגמת: חלל הסלון, חלל המטבח וכו'. הדמיות 360 - יצירת סיור וירטואלי של החלל.

אז אחרי שהבנו את המושג, נתקדם לתכל'ס (:

תהליך יצירת ההדמיה - את ההדמיות יוצרים באופן הקרוב ביותר למציאות בעזרת שימוש בשרטוטים, תוכניות מפורטות של המבנה, הסביבה. על מנת שההדמיה אדריכלית תהיה ברמה גבוהה נדרשת שליטה ברמה מקצועית תוכנות תלת מימד, ידע במידול, גרפיקה וכדומה.

כמו כן, חשוב כמובן ללמוד כמה שיותר אודות הפרויקט, ללמוד את החומרים, הטקסטורות וכו' על מנת שההדמיה תהיה כמה שיותר ריאליסטית וקרובה לתכנון ולעיצוב האדריכל/מעצב הפנים.

ההדמיה האדריכלית משמשת כתפקיד עיקרי בתחום שיווק ומכירות הנדל"ן. באמצעות ההדמיה ניתן לראות את המבנה לפני הבנייה, את השתלבות החומרים, השתלבות המבנה בסביבה (ניתן לעשות זאת ע"י שתילת ההדמיה בתמונת צילום אוויר אמיתית, כמו בדוגמא בפרויקט שעשינו כאן).

יתרונות ההדמיה האדריכלית

באמצעות ההדמיות ניתן לראות בצורה הויזואלית הטובה ביותר כיצד ייראה המבנה/החלל. ההדמיות עוזרות לראות האם התכנון כמו שצריך. בנוסף, ההדמיות חוסכות עלויות, כאבי ראש ובעיקר מונעות טעויות קטנות ואף טעות קריטיות בתכנון ובעיצוב.

הסטודיו שלנו עובד עם תוכנות תלת מימד מהמתקדמות בתחום. אנו מפיקים הדמיות פנים, הדמיות חוץ, הדמיות 360 וצביעת תוכניות מכר לשיווק.

דוגמא להדמיית חוץ שיצרנו עבור משרד אדריכלות - בניין מגורים תמ"א 38.


36 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול